Tworzymy oprogramowanie już od 10 lat

Nasza spółka ma 10 lat! SEDIVIO, wówczas pod nazwą EC2, oficjalnie powołano do życia w ostatnich dniach sierpnia 2013 r. Zaczynaliśmy jako niewielka, kilkunastoosobowa firma IT, ale od samego początku mieliśmy wielkie ambicje i marzenia. Przez tę dekadę bardzo dużo się u nas zmieniło. Nasz pierwszy jubileusz świętujemy w życiowej formie, odnosząc sukcesy!

Dołączyłem do firmy jako inżynier oprogramowania w pierwszym roku jej istnienia. Choć spółka rozwijała się w zmiennym tempie, zespół regularnie się powiększał, a ja szybko awansowałem na project managera, po czym w połowie 2017 r. objąłem funkcję prezesa zarządu, którą pełnię do dziś. Jestem jednym z tych pracowników, którzy mieli okazję być naocznymi świadkami najważniejszych wydarzeń w historii naszej firmy: debiut giełdowy, pierwsza strategia sprzedażowa, rebranding czy podbój nowych dziedzin IT. Jestem dumny z tego, co udało nam się osiągnąć, i trzymam kciuki za dalszy rozwój SEDIVIO. Mając taki zespół jak my, to będzie przyjemne wyzwanie

Historia w pigułce

Nasza firma pojawiła się na rynku na przełomie sierpnia i września 2013 r. i od samego początku działalności skupiliśmy się na rynku medycznym i farmaceutycznym dla podmiotów publicznych. Knowhow i doświadczenie naszych pracowników czyniły nas idealnymi kandydatami w przetargach publicznych, dzięki czemu w sposób znaczący przyczyniliśmy się do poprawy jakości opieki zdrowotnej i mieliśmy duży wpływ na rozwój dziedziny e-zdrowia.

 

Rejestr Dawców Komórek Rozrodczych i Zarodków RDKRiZ, Rejestr Produktów Leczniczych RPL, System Informatyczny Rezydentur SIR, System Ewidencji Zasobów Ochrony Zdrowia SEZOZ, Rejestr Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą RPWDL, Rejestr Aptek RA czy Rejestr Hurtowni Farmaceutycznych RHF – to zaledwie kilka z współtworzonych przez nas projektów, z których na co dzień korzystają dziesiątki tysięcy firm, podmiotów i profesjonalistów z branży medycznej.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że za każdym razem, gdy pacjenci w Polsce otrzymują receptę lub skierowanie online, jest to możliwe także dzięki naszej pracy. W ciągu ostatniej dekady mieliśmy ogromny udział w digitalizacji polskiego sektora usług medycznych i farmaceutycznych, a Polska dzięki takim firmom jak nasza pod względem rozwoju e-zdrowia zajmuje dziś w Unii Europejskiej pozycję jednego z niekwestionowanych liderów.

W 2015 r. podjęliśmy niezwykle ważną decyzję: debiut na NewConnect. Wpłynęła ona na rozwój naszej firmy, wzrost zatrudnienia, przyrost liczby i wartości naszych projektów, a dzięki zaufaniu inwestorów mogliśmy wypłynąć na wody inne niż medtech. Jubileusz 10-lecia świętujemy, obserwując postępy Cyrimy, naszego autorskiego projektu z dziedziny cyberbezpieczeństwa, który latem tego roku wszedł w dynamiczną fazę wczesnej adopcji. Równocześnie rozwijamy nasz potencjał w dziedzinie AI. W tym obszarze nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

Lata 2017-2018 były dla nas wielkim wyzwaniem. Nastąpiła zmiana zarządu, wdrożyliśmy działania naprawcze i restrukturyzacyjne, broniąc naszą pozycję u kluczowych klientów. Rok później zmienił się nasz akcjonariat, a nam udało się wyskalować kontrakty – od tamtego czasu jesteśmy niemal nieustannie na fali wznoszącej. W latach 2020 i 2022 dwukrotnie wychodziliśmy ze strefy komfortu. Najpierw rozpoczęliśmy pracę dla podmiotów komercyjnych, a rok temu zdefiniowaliśmy nowe obszary rozwoju

Liczby, które cieszą

Liczby najlepiej obrazują sukcesy naszej firmy. Naszą pierwszą strategię sprzedażową opublikowaliśmy pod koniec 2019 r. – na lata 2020-2021. Po dwóch latach przyszedł czas na kolejną dwuletnią strategię, a we wrześniu tego roku przedstawimy już trzeci dokument opisujący nasze cele i ambicje. To, co należy tu podkreślić, to fakt, że dotychczasowe dwie zrealizowaliśmy w 100%.

Dekadę istnienia na rynku i działalności w branży IT zamykamy z prawie setką osób na pokładzie. Ten przyrost zatrudnienie najlepiej oddaje 500%

Nie pozostaje nam nic innego, jak przy tej wyjątkowej okazji podziękować naszemu zespołowi za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę pracy, a inwestorom, partnerom i przyjaciołom za okazane zaufanie. Bez Was nie udałoby nam się aż tyle osiągnąć.