ISO 27001 czym jest

Co to jest ISO 27001? Prosty przewodnik

ISO 27001, oficjalnie znany jako ISO/IEC 27001, to międzynarodowy standard określający wymagania dla systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji (SZBI). Jego celem jest zapewnienie, że organizacje mogą zarządzać informacjami w sposób bezpieczny i zgodny z najlepszymi praktykami, minimalizując

Czytaj więcej »

Blog SEDIVIO SA

Zapraszamy do sekcji bloga SEDIVIO SA.

ISO 27001 czym jest

Co to jest ISO 27001? Prosty przewodnik

ISO 27001, oficjalnie znany jako ISO/IEC 27001, to międzynarodowy standard określający wymagania dla systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji (SZBI). Jego celem jest zapewnienie, że organizacje mogą zarządzać informacjami w sposób bezpieczny i zgodny z najlepszymi praktykami, minimalizując ryzyko związane z bezpieczeństwem danych. Czym dokładnie jest norma ISO 27001 i dlaczego potrzebna jest organizacji?

Czytaj więcej »
dyrektywa nis2 - czym jest i kogo dotyczy?

Dyrektywa NIS2: czym jest i kogo dotyczy?

Dyrektywa NIS2 ma na celu dostosowanie standardów bezpieczeństwa informatycznego na obszarze Unii Europejskiej. Rozporządzenie NIS2 obejmuje blisko 160 000 podmiotów z sektora usług cyfrowych, które są kluczowe dla funkcjonowania infrastruktury internetowej.

Czym dokładnie jest wprowadzona w 2023 roku dyrektywa NIS2? Jakie zmiany wprowadza i jakie są kary za jej naruszenie?

Czytaj więcej »

AI jest jak lot w kosmos – odkrywamy nowe rzeczy, ale nie wiemy, co jest na końcu drogi

„Potrzebujemy równowagi, aby wspierać rozwój AI, zachowując jednocześnie wartości i zasady. Pomocne w tym mogą być narzędzia takie jak nasz framework Cyrima, które ułatwią firmom spełnianie wszelkich regulacji prawnych związanych z AI” – mówi Krzysztof Skawiński, ekspert ds. sztucznej inteligencji w SEDIVIO. Krzysztof to pasjonat technologii i wizjoner, który nie tylko śledzi, ale aktywnie kształtuje przyszłość AI.

Czytaj więcej »