Opublikowaliśmy strategię rozwoju na lata 2024-2025

Nasza spółka przyjęła nową strategię rozwoju na lata 2024-2025. Jest to istotny krok dla SEDIVIO, dzięki któremu zamierzamy zbudować solidne podstawy do dalszego wzrostu wyników finansowych oraz długoterminowego sukcesu. Strategia rozwoju jest kluczowym narzędziem, które pomoże nam efektywnie zarządzać działalnością, utrzymać konkurencyjność na rynku i osiągnąć nasze ambitne cele zgodne z trzema filarami, które zawarliśmy w opublikowanym właśnie dokumencie.

Przyjęta strategia rozwoju SEDIVIO na lata 2024-2025 zakłada, że istotna część rocznych przychodów naszej spółki będzie związana z cyberbezpieczeństwem – zarówno dzięki usługom doradczym, jak i sprzedaży naszego autorskiego systemu Cyrima, a same przychody z tego obszaru – mają rosnąć w tempie ponad 40% rocznie.

Planujemy również wejść w rolę integratora usług AI. Integracja usług AI to proces łączenia różnych komponentów lub usług opartych na AI w celu stworzenia kompleksowych rozwiązań IT lub aplikacji. Polega na łączeniu różnych technologii i narzędzi AI w jedną spójną infrastrukturę lub aplikację, co pozwala na lepsze wykorzystanie możliwości sztucznej inteligencji w różnych obszarach życia i biznesu.

Chcemy także dalej zwiększać przychody z podstawowej działalności, jaką jest obsługa dużych zamówień publicznych z obszaru e-zdrowia. Zakładane przez nas tempo wzrostu przychodów z tego obszaru powinno osiągnąć dwucyfrowy wynik.

Różnorodność oferty, nowi klienci i produkty

„Nasza wizja SEDIVIO opiera się na solidnej strategii, która kieruje każdym naszym działaniem i wyznacza konkretne cele. W ciągu ostatnich dwóch lat, korzystając z naszych bogatych doświadczeń, poszerzyliśmy ofertę, pracując nad innowacyjnym produktem, jakim jest Cyrima - nasz flagowy system do zabezpieczania procesów wytwórczych w średnich i dużych organizacjach. Podstawą naszego działania jest dążenie do współkreowania trendów zamiast ich biernej obserwacji w oparciu o już posiadane i nieustannie rozwijane eksperckie kompetencje w celu maksymalizacji korzyści biznesowych. Wierzymy, że dzięki adaptacji najnowszych technologii, w tym tych opartych o AI, do 2025 roku uda nam się osiągnąć pozycję lidera w dziedzinie bezpiecznego wytwarzania oprogramowania oraz doradztwa w zakresie optymalizacji procesów biznesowych dla podmiotów z sektora medycznego. Nasza siła tkwi w ludziach - dzięki nim jesteśmy elastyczni, innowacyjni i zawsze gotowi sprostać wymaganiom rynku. W oparciu o nasze doświadczenie oraz analizy rynkowe, dążymy do ciągłego doskonalenia”

Trzy filary

Nasza strategia rozwoju na najbliższe dwa lata oparta jest o trzy fundamentalne filary, które znajdują zastosowanie w każdym z trzech kluczowych obszarów naszej specjalizacji tj. w cyberbezpieczeństwie, AI oraz e-zdrowiu.

Pierwszy filar to „Beyond the Edge”. Naszym celem jest nie tylko obserwowanie i przewidywanie trendów na rynku, ale również aktywne ich kształtowanie. Działamy innowacyjnie i zawsze staramy się być krokiem przed konkurencją.

Drugi filar brzmi „Future-proof Skills. Wiedzę i umiejętności rozwijamy dzięki dokładnej analizie trendów i rynków oraz dzięki skutecznej realizacji projektów IT – zarówno własnych (jak Cyrima), jak i na potrzeby naszych klientów. To właśnie ta wiedza stanowi solidną podstawę, na której oprzemy dalszy rozwój. Jesteśmy elastyczni i gotowi na radzenie sobie z różnymi wyzwaniami.

Wreszcie ostatni filar – „Effective Delivery”. Jesteśmy przekonani, że kluczem do sukcesu jest dokładne zrozumienie potrzeb rynku. Nasza strategia opiera się na badaniach i analizie, co pozwala nam tworzyć produkty i usługi doskonale dopasowane do oczekiwań naszych klientów. Jednym z tych produktów jest Cyrima, który jako nasz autorski system jest obecnie udostępniony wąskiemu gronu użytkowników do testowania i stanowi kluczowy element naszej strategii.

„Naszym głównym celem jest zwiększenie dochodów, marży oraz zysków, co umożliwi nam kontynuację naszej misji dostarczania najwyższej jakości rozwiązań dla naszych klientów. Jednocześnie mamy zobowiązanie wobec naszych inwestorów i akcjonariuszy do ciągłego rozwoju i generowania zysków. Dzięki osiągnięciu tych celów będziemy mogli dłużej utrzymać naszą pozycję na rynku oraz optymalizować nasz biznes”

Zachęcamy do zapoznania się z pełną strategią, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zamierzamy osiągnąć te cele.