Nasi eksperci mówią o wpływie pandemii na sektor e-zdrowia

Pandemia COVID-19 odegrała ogromną rolę w procesie cyfryzacji polskich firm medycznych oraz służby zdrowia – zgodzili się Jakub Budziszewski, prezes EC2 i Katarzyna Jachimowska, prezeska TECH MED HOUSE w wywiadzie udzielonym portalowi biotechnologia.pl. Materiał można obejrzeć w serwisie Youtube.

Badanie, które kilka miesięcy temu przeprowadziliśmy wspólnie z TECH MED HOUSE wykazało, że aż 73% firm z sektora medycznego w związku z koronawirusem sięgnęło po cyfrowe narzędzia w zakresie szerszym niż dotychczas. Cel był jasny – sprostać wymaganiom pacjentów i klientów oraz zapewnić ciągłość w dostawie usług lub produktów.

W wywiadzie dla portalu biotechnologia.pl Jakub Budziszewski i Katarzyna Jachimowska dzielą się spostrzeżeniami na temat e-zdrowia w Polsce w oparciu o raport “COVID-19 i cyfrowe wyzwania firm z branży medycznej” oraz własne doświadczenia.

“Mnóstwo firm wykazało się inicjatywą w momencie największego zagrożenia i spowolnienia. Przedsiębiorstwa oferowały nowe rozwiązania, które można było przekazać pacjentom, aby ułatwić im korzystanie z usług medycznych” – podkreślił w rozmowie prezes EC2.

W wywiadzie eksperci wskazują, jakie cyfrowe rozwiązania zaczęły stosować firmy medyczne, jaki wpływ miały one na pacjentów oraz na rynek start-upów med-techowych (który chyba najbardziej dynamicznie jest w stanie reagować na nową rzeczywistość) i jak będzie kształtować się branża e-zdrowia w przyszłości.

Zapraszamy od wysłuchania całości!

Materiał dostępny tutaj.