ITwiz pisze o projekcie Cyrima

„Bezpieczeństwo teleinformatyczne jest dla Unii Europejskiej priorytetem, co pokazuje dobitnie rozporządzanie DORA (Digital Operational Resilience Act), które weszło w życie 16 stycznia br. Regulacja nakłada wymagania na obszar zarządzania ciągłością działania w organizacjach z sektora finansowego. Na dostosowanie do nowych wymogów firmy mają dwa lata. Kogo dokładnie dotkną zmiany i jak się na nie przygotować?” pisze red. Mikołaj Marszycki na łamach magazynu ITwiz. Komentarza udzielił przedstawiciel Cyrimy, projektu rozwijanego przez SEDIVIO.

Kompleksowy artykuł Marszyckiego opisuje zmiany, na jakie musi naszykować się sektor finansowy w związku z rozporządzeniem DORA. W sekcji poświęconej odpowiedzi rynku na rozporządzenie, czytamy:

„Już teraz powstają narzędzia, które pomagają zaadaptować się do nowych wymogów – jednym z nich jest Cyrima. Można też zaobserwować wzmożoną aktywność w obszarze SSDLC (Secure Software Development Lifecycle). Nowe rozwiązania wpisujące bezpieczeństwo teleinformatyczne w cykl życia produktu lub jego aktualizacji cieszą się rosnącą popularnością, znacząco upraszczając drogę do osiągnięcia zgodności z wymogami prawnymi. Z uwagi na ograniczenia czasowe narzucone przez UE, jest to kwestia istotna dla wielu firm”.

Zachęcamy do lektury całego materiału, który dostępny jest tutaj: kliknij, by przeczytać.