Dla EC2 to był udany rok. Już planujemy kolejne inicjatywy” – zobacz podsumowanie CEO!

Rok 2020 upłynął pod znakiem koronawirusa. Pandemia wyrządziła ogromne straty na całym świecie, ale okazała się być stosunkowo łaskawa dla naszej firmy. Zagrożenie związane w COVID-19 wywołało lawinę nowych potrzeb biznesowych oraz przyczyniło się do przyspieszenia wdrożeń wielu innowacji technologicznych,

Pandemia nie spowolniła też szybkiego tempa rozwoju naszej firmy. Obrana przez nas strategia powstawała bowiem w warunkach trwającej już epidemii i uwzględniała trudną sytuację w biznesie i w gospodarce.

Wzrost zatrudnienia o 60%

Od momentu wybuchu pandemii wzrost zatrudnienia (włączając w to osoby zatrudnione w oparciu o kontrakty B2B) w EC2 wzrósł aż o 60 proc. Dostarczyliśmy kolejnych specjalistów IT do projektów realizowanych na potrzeby Ministerstwa Zdrowia.

We wspomnianej wcześniej strategii zobowiązaliśmy się do inwestycji przede wszystkim w obszarach PR i marketingu oraz ogólnie pojętego, wielokierunkowego rozwoju. W związku z tym do naszego zespołu dołączyły w tym roku dwie osoby: dyrektor rozwoju oraz menadżer odpowiedzialny za działania w obszarze PR i marketingu.

W zakresie rozwoju opracowaliśmy przede wszystkim nową strukturę offeringów naszej firmy, adresującą potrzeby klientów komercyjnych z sektora IT i obejmującą m.in. takie usługi, jak: audyt i consulting IT, body i team leasing oraz kompleksowe wdrażanie projektów IT end-to-end, od fazy koncepcyjnej po realizację i utrzymanie.

Opracowaliśmy plan działań marketingowych obejmujący zarówno komunikację skierowaną do inwestorów, jak i do klientów. Ponadto rozpoczęliśmy proces wdrażania niezbędnych narzędzi pozwalających na kompleksowe zarządzanie procesem marketingowym w firmie Odświeżyliśmy również komunikację marki, od opublikowania nowej strony internetowej, aż po stworzenie planu komunikacji uwzględniającego różnorodne kanały komunikacyjne.

Nowe projekty i nowe możliwości

W lipcu powołaliśmy akcelerator dla startupów z branży med-tech, TECH MED HOUSE (www.techmedhouse.com). Obecnie jesteśmy na etapie rozmów ze start-upami zainteresowanymi pozyskaniem funduszy. Realizujemy też wielokierunkową strategię marketingową, która ma na celu promocję inicjatywy oraz pozyskiwanie start-upów do akceleracji.

Udostępniliśmy narzędzie do zarządzania pracą zespołów ScrumEASY, dzięki któremu udowodnimy, że metodologia Scrum nie sprawdza się jedynie w przypadku projektów IT, ale także w dziedzinach, takich jak: marketing, HR, bankowość i organizacja eventów. Aktualnie rozpoczynamy proces komercjalizacji produktu w oparciu o strategię marketingowo-sprzedażową.

Zainicjowaliśmy zawiązanie grupy software house’ów. Wierzymy w siłę polskich programistów, uznawanych za jednych z najlepszych na świecie i wierzymy, że są w stanie profesjonalnie wspierać zagranicznych klientów. Nasi partnerzy zatrudniają w sumie ponad 200 specjalistów IT ze zróżnicowanymi kompetencjami i doświadczeniem. Udane partnerstwo pozwoli nam na zwiększenie potencjału polskich firm z sektora IT. Obecnie trwają prace nad stroną internetową inicjatywy.

Udało się nam także pozyskać klientów spoza branży e-zdrowia. Rozpoczęliśmy współpracę z firmą JPK Insight Sp. z o. o., dostarczyliśmy zespół do realizacji projektu z obszaru obsługi podatkowej oraz specjalistów do projektów prowadzonych przez naszego partnera biznesowego będącego również firmą działającą na rynku IT.

Dziękujemy!

Koniec roku 2020 to dobra okazja do podziękowania za zaangażowanie całemu zespołowi. Był to czas ciężkiej pracy i poświęceń, co zaowocowało sukcesem naszych projektów. Jesteśmy zadowoleni z realizacji obecnej strategii i liczymy na dalszy tak szybki rozwój EC2 S.A.

O nowych inicjatywach – już wkrótce.

Jakub Budziszewski, CEO EC2 S.A.