Navigator

Testy bezpieczeństwa aplikacji

Navigator to narzędzie umożliwiające przeprowadzenie dynamicznych testów bezpieczeństwa aplikacji webowych w zakresie OWASP Top 10.

Do działania wykorzystuje zaawansowaną sztuczną inteligencję, dzięki czemu zapewnia dokładne wyniki, znacznie redukując koszty i czas.

Moc zaawansowanej sztucznej inteligencji

Navigator wykorzystuje najnowsze modele duże modele językowe AI (LLM) w połączeniu z klasycznymi algorytmami i bibliotekami wspierającymi testy bezpieczeństwa.

Oparcie o architekturę wieloagentową umożliwia przeanalizowanie każdej potencjalnej podatności, przeprowadzenie złożonego rozumowania i podjęcia decyzji o dalszych krokach w zależności od przypadku. Jest to nieosiągalne dla tradycyjnych automatycznych skanerów.

Dzięki tym przewagom technologicznym Navigator może analizować również dokumentację techniczną testowanej aplikacji oraz podejście organizacji do testów bezpieczeństwa.

Niskie koszty

Navigator znacznie redukuje koszty zarówno porównując go z innymi automatycznymi lub półautomatycznymi rozwiązaniami jak i klasycznie przeprowadzanymi testami bezpieczeństwa.

Szybkość i dokładność

Technologia napędzana sztuczną inteligencją pozwala na otrzymanie szybkich wyników przy pełnym pokryciu najczęściej występujących podatności definiowanych przez standard OWASP Top 10.

Łatwość użytkowania

Narzędzie nie wymaga specjalnych kompetencji i wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Można z włączyć go w procesy wytwarzania oprogramowania niemal natychmiast.

Jak działa Navigator?

Przygotuj konto do testów

  • Dodaj i potwierdź domenę aplikacji

    Pierwszym krokiem po rejestracji i zalogowaniu jest zdefiniowanie nazwy i domeny aplikacji webowej. Aby potwierdzić domenę dodaj odpowiednie wpisy do jej strefy DNS.

  • Wybierz zakres testów

    Testowany zakres możesz ustalać zgodnie z podziałem na kryteria przyjętym w raporcie OWASP Top 10.

  • Podaj dane użytkownika testowego

    Niektóre testy wymagają pracy narzędzia w kontekście użytkownika. W tym celu wykorzystane zostaną podane dane użytkownika testowego.

  • Doładuj NAVI-tokeny

    Aby rozpocząć testy wykup odpowiedni pakiet NAVI-tokenów. Obsługujemy wiele metod płatności w tym karty płatnicze oraz BLIK.

Rozpocznij i przeprowadź testy

  • Komunikuj się z agentem AI

    Agent AI przeprowadzi Cię przez cały proces. Będzie informował o różnych aspektach testów i poprosi o dodatkowe dane, jeśli będą one niezbędne.

  • Załącz stosowną dokumentację

    Niektóre kryteria OWASP Top 10 wymagają przeanalizowania dokumentacji systemowej zawierającej informacje o architekturze czy różnych konfiguracjach.

  • Obserwuj postępy testów

    W zależności od złożoności aplikacji i wybranego zakresu, testy mogą potrwać od kilku minut do kilku godzin. Wykryte podatności listowane są na bieżąco.

Sprawdź wyniki testów

  • Przejrzyj lub pobierz raport

    Po zakończeniu testów możesz przejrzeć znalezione podatności lub wygenerować raport w formie pliku PDF. Podatności są klarownie opisane i podzielone ze względu na ich krytyczność.

  • Uzyskaj więcej informacji o podatnościach

    W przypadku wątpliwości wyniki raportu i każdą pojedynczą podatność możesz omówić z agentem AI. Dzięki temu uzyskasz szczegółowe informacji m.in. o proponowanych sposobach mitygacji.

  • Wykonaj retesty

    Po wprowadzeniu poprawek, w prosty sposób możesz wykonać retesty i upewnić się, czy podatności z poszczególnych kategorii OWASP Top 10 zostały wyeliminowane.

Navigator to narzędzie godne zaufania

Przesłane pliki są wykorzystywane wyłącznie w celu przeprowadzania testów bezpieczeństwa i usuwane po ich zakończeniu.

Zaimplementowane modele AI nie używają podanych danych ani plików do doskonalenia swojego działania.

Navigator został zaprojektowany i wykonany zgodnie z rygorystycznymi wymogami bezpieczeństwa.

Narzędzie nie potrzebuje dostępów do produkcyjnych elementów infrastruktury czy baz danych.

Elastyczność wyboru zakresu testów i rozmowa z agentem AI umożliwia pomijanie najbardziej wrażliwych danych.

W szczególnych przypadkach poufność przekazywanych danych może być potwierdzona dodatkową umową.

Standard OWASP Top 10

Czym jest?

OWASP Top 10 to raport dziesięciu najpoważniejszych zagrożeń bezpieczeństwa aplikacji internetowych, opracowane przez organizację OWASP (Open Worldwide Application Security Project). Jego celem jest zwiększenie świadomości wśród programistów, architektów i menedżerów IT oraz pomoc w tworzeniu bezpieczniejszego oprogramowania. OWASP Top 10 służy także jako punkt odniesienia w audytach i testach bezpieczeństwa aplikacji.

Jakie podatności obejmuje?

OWASP Top 10 (w wersji z 2021 roku) obejmuje następujące kategorie podatności:

– Broken Access Control – niewłaściwe egzekwowanie kontroli dostępu, co umożliwia nieautoryzowany dostęp do danych lub funkcji.

– Cryptographic Failures – błędy związane z niewłaściwym użyciem mechanizmów kryptograficznych, np. brak szyfrowania danych.

 Injection – wstrzykiwanie złośliwego kodu (np. SQL, NoSQL, OS Command), który wykonuje się po stronie serwera.

Insecure Design – projektowanie aplikacji bez uwzględnienia zasad bezpieczeństwa, co prowadzi do luk już na etapie architektury.

Security Misconfiguration – błędna konfiguracja serwerów, usług lub aplikacji, np. domyślne hasła, niepotrzebne usługi, brak nagłówków bezpieczeństwa.

Vulnerable and Outdated Components – użycie komponentów (np. bibliotek) z poznanymi podatnościami lub bez aktualizacji.

Identification and Authentication Failures – błędy w procesie logowania, uwierzytelniania lub zarządzania sesją.

Software and Data Integrity Failures – brak weryfikacji integralności kodu i danych, np. brak podpisów cyfrowych lub aktualizacji z niezaufanych źródeł.

Security Logging and Monitoring Failures – brak odpowiedniego logowania i monitoringu, co utrudnia wykrycie i reakcję na incydenty.

Server-Side Request Forgery (SSRF) – atak, w którym serwer aplikacji zostaje zmanipulowany, by wykonać żądanie HTTP do wewnętrznych zasobów.

Zadaj nam pytanie

Odezwij się do nas. Odpowiemy możliwie szybko!

SEDIVIO - twój partner w cyfryzacji

Blisko 20 lat budowania cyfrowej infrastruktury
Polski

Aktywnie uczestniczymy w transformacji cyfrowej Polski. Wykorzystując bogate doświadczenie, tworzymy i wdrażamy rozwiązania, które stanowią fundament cyfryzacji.

Bezpieczne i zgodne z regulacjami rozwiązania dla biznesu i sektora publicznego

Dostarczamy niezawodne i bezpieczne technologie dla firm oraz instytucji sektora publicznego, umożliwiając im efektywne działanie w dynamicznym środowisku cyfrowym.

Implementacja najwyższych standardów ochrony

Bezpieczeństwo danych i systemów naszych klientów jest dla nas priorytetem. Dzięki temu klienci mogą skupić się na rozwoju swojej działalności, mając pewność, że ich zasoby cyfrowe są w pełni chronione.

Napisz do nas!

Jeśli masz pytania, odezwij się do nas.
Odpowiemy możliwie szybko!

Jakub Budziszewski

Dyrektor Operacyjny ds. IT

SEDIVIO SA

ul. Okopowa 47/23

01-059 Warszawa

Napisz do nas!

Jeśli masz pytania, odezwij się do nas. Odpowiemy możliwie szybko!

    Polityka Prywatności

    Kliknij tutaj w celu zapoznania się z polityką prywatności Sedivio SA.