Spinning success, czyli czego spółki mogą nauczyć się od własnych spin-offów. Case study: SEDIVIO i Cyrima

W dynamicznie rozwijającym się świecie technologii, spin-offy mogą odegrać kluczową rolę we wprowadzaniu innowacji i nowych podejść w ramach korporacji o wieloletniej i rozbudowanej strukturze. Sprawdź, jak model ten sprawdził się w przypadku SEDIVIO i Cyrimy!

Fundament – czyli bezcenne zasoby

SEDIVIO i Cyrima to przykład, jak współpraca doświadczonej firmy technologicznej i jej młodszego spin-offu może przynieść wzajemne korzyści, wykraczając poza tradycyjne metody i wytyczne.

SEDIVIO dzięki bogatemu doświadczeniu dostarcza Cyrimie stabilnej bazy do eksploracji nowych obszarów, takich jak cyberbezpieczeństwo. To nie tylko poszerza ofertę spółkina rynku IT, ale również pozwala obu firmom na rozwój.

Stabilny, rozbudowany zespół SEDIVIO jest cennym źródłem nowych pomysłów biznesowych, a praca w oparciu o metodykę MVP, której Cyrima używa standardowo, pozwala działom SEDIVIO, które wcześniej z tą metodologią się nie spotkały, na adaptację i przyspieszenie własnych projektów.

SEDIVIO stanowi doskonały fundament, na którym Cyrima może budować i na którym może tworzyć nowoczesny produkt i nowoczesne, niemalże „pasywne” rozwiązania, używając metafory budowlanej. Stabilna i sprawdzona platforma SEDIVIO pozwala Cyrimie koncentrować się na innowacyjności bez obciążenia często czasochłonnymi aspektami administracyjnymi.

Widok z szerszej perspektywy

Rozwijając Cyrimę na tak solidnej podstawie, spin-off może skupić się na merytoryce. Pozwala to na bezpośrednie działanie, w którym możemy koncentrować się na tworzeniu frameworku, pozyskaniu najlepszych talentów, czy przyspieszeniu projektów MVP, nad którymi pracujemy.

Dzięki takim działaniom, Cyrima może szybciej wprowadzać na rynek innowacyjne produkty, które są odpowiedzią na aktualne potrzeby i wyzwania technologiczne.

To jednak nie koniec korzyści dla Cyrimy. Działanie na fundamencie SEDIVIO pozwala nam również spojrzeć z dalszej odległości, z dystansu i na częstsze oceny tego, co robimy, przy spojrzeniu z szerszej perspektywy. Taka możliwość daje Cyrimie przewagę w planowaniu strategicznym i umożliwia przemyślane podejmowanie decyzji, które wspierają długoterminowy rozwój i innowacyjność. 

Szybcy i... elastyczni!

Znaczenie szybkości i elastyczności w realizacji projektów jest jednym z kluczowych wniosków, jakie większe firmy mogą wyciągnąć od swoich spin-offów. Spin-offy, takie jak Cyrima, mogą działać sprawniej, adaptując się szybko do zmieniających się warunków rynkowych.

Wykorzystanie zwinności i dynamiki startupów może znacząco przyspieszyć innowacje w ramach większych struktur, co również skutkuje pozytywnymi zmianami dla SEDIVIO, która, stawiając czoła nowym wyzwaniom rynkowym, jest w stanie dynamicznie optymalizować swoje procesy i metody pracy.

Cyrima, mimo błyskawicznego tempa pracy, pokazuje, że głęboka refleksja nad kluczowymi obszarami jest niezbędna. To, co mogłoby wydawać się na pierwszy rzut oka stratą czasu, po dogłębnej analizie otwiera oczy na to, jak ważne jest zastanowienie nad trwałością i efektywnością rozwiązań.

Korzystając ze stabilnej podstawy zapewnionej przez SEDIVIO, Cyrima może dogłębnie analizować i testować swoje pomysły przed ich szeroką implementacją, co prowadzi do tworzenia bardziej przemyślanych i dopracowanych rozwiązań.

Przykład SEDIVIO SA i Cyrimy dowodzi, że innowacja nie musi oznaczać radykalnych zmian czy wprowadzania zupełnie nowych metod. Często kluczem do sukcesu jest umiejętne wykorzystanie istniejących atutów firmy, takich jak doświadczenie, zasoby i stabilność, dla rozwijania nowych, innowacyjnych rozwiązań.

Nie bez znaczenia bywa także kreatywność zespołu, który bywa bezcennym zasobem do poszukiwania nowych pomysłów biznesowych. Już od dawna wykorzystuje to wiele dużych organizacji (choćby MasterCard, Cisco czy Coca-Cola), organizując konkursy na pomysły kreatywne.

Współpraca między zespołem Cyrimy i pozostałymi zespołami SEDIVIO pokazuje, jak równowaga między dynamiką nowych projektów a głębokim rozważaniem strategicznych kierunków może przynieść korzyści obu stronom tego równania.