W 2023 roku do zespołu SEDIVIO dołączył Bolesław Michalski, który pełni obecnie rolę COO. Bolesław od ośmiu lat zaangażowany jest w edukację w obszarze cyberbezpieczeństwa skierowaną do dzieci i ich rodziców – w tym czasie przeszkolił już przeszło 10 tysięcy osób.
Jego przygoda z bezpieczeństwem internetowym dla dzieci zaczęła się w dużych korporacjach, gdzie zauważył, że dzieci pracowników mogą stanowić zagrożenie dla firmy. W Opsec4Kids – bo pod taką nazwą działa – Bolesław promuje metodologię „Slow Tech, not No Tech”, edukując dzieci i ich rodziny o potencjalnych zagrożeniach i korzyściach płynących z internetu.
W OpSec stawiamy na „Slow Tech, not No Tech”, która promuje świadome i zrównoważone korzystanie z technologii, zamiast jej całkowitego ograniczania. Wierzymy, że kluczem do bezpiecznego świata cyfrowego jest edukacja i otwarta komunikacja między rodzicami a dziećmi. To podejście pozwala budować zaufanie i uświadamiać najmłodszych o potencjalnych zagrożeniach, ucząc jednocześnie, jak z nich korzystać, by czerpać z internetu to, co najlepsze.
– wyjaśnia Bolesław Michalski, COO SEDIVIO.
Wspólny cel SEDIVIO i OpSec4Kids
Ponieważ działalność skupiająca się na edukacji i ochronie dzieci w środowisku cyfrowym jest bliska SEDIVIO, zdecydowaliśmy się wspierać OpSec4Kids w tych działaniach. Dlatego podjęliśmy decyzję o podjęciu współpracy w ramach wspólnej inicjatywy OpSec4Kids by SEDIVIO.
Jesteśmy przekonani, że nasza dojrzała struktura organizacyjna, szeroka sieć kontaktów oraz budowane latami zasoby zapewnią OpSec4Kids wiele korzyści. Dzięki temu inicjatywa zyska dostęp do nowych partnerów, lepsze wsparcie techniczne oraz możliwości dalszego rozwoju
Wspólnie będziemy mogli skuteczniej promować bezpieczne korzystanie z technologii przez dzieci i ich rodziny.
Wspieranie edukacji dzieci w zakresie cyberbezpieczeństwa jest dla nas kluczowe z wielu powodów. Edukowanie najmłodszych tworzy przyszłych świadomych użytkowników, którzy będą lepiej chronieni przed cyberzagrożeniami. Dzięki zwiększeniu świadomości wśród dzieci i ich rodzin zmniejsza się ryzyko cyberataków, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo firm i organizacji – a to już nasz bezpośredni obszar działalności. Czujemy społeczny obowiązek przyczyniania się do podnoszenia bezpieczeństwa w sieci internetu, a współpraca z OpSec4Kids pozwala nam to robić w oparciu o wieloletnie doświadczenie Bolesława w tym obszarze
– podkreśla Jakub Budziszewski, CEO SEDIVIO.
Szczególnie wrażliwa grupa
Istnieje duża potrzeba wzmocnienia programów edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa cyfrowego. Obecne programy nie są wystarczająco skuteczne w edukowaniu dzieci i ich rodzin na temat zagrożeń online.
Aż 60% dzieci w wieku 8-12 lat jest narażonych na różnego rodzaju ryzyka online, w tym na nieodpowiednie treści, co podkreśla konieczność edukacji w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu.
Badania pokazują także, że polskie dzieci mają różne poziomy umiejętności radzenia sobie z zagrożeniami online, co wskazuje na potrzebę intensywniejszych programów edukacyjnych i wsparcia w tym zakresie.
Te statystyki podkreślają znaczenie inicjatyw takich jak OpSec4Kids by SEDIVIO, które edukują dzieci i rodziny na temat bezpiecznego korzystania z technologii, aby zmniejszyć ryzyko cyberzagrożeń i zapewnić bezpieczniejsze środowisko cyfrowe.
W miarę rozwoju działań w tym obszarze będziemy informować na bieżąco o podejmowanych krokach.