Komercjalizacja systemu Cyrima opiera się o jego dystrybucję w różnych kanałach. Jednym z nich jest marketplace popularnego narzędzia Jira, narzędzia należącego do uznanej w skali globalnej marki Atlassian.
- Jira właściwie jest dziś standardem w wielu kluczowych z punktu widzenia interesu SEDIVIO i komercjalizacji Cyrimy branżach. To narzędzie do zarządzania projektami, stosowane zwłaszcza w firmach technologicznych, programistycznych oraz w organizacjach korzystających z metodyk Agile i DevOps. Wykorzystują je duże korporacje, jak Google, Amazon, Microsoft, LinkedIn i Facebook, ale i szereg firm z różnych sektorów: od IT, przez finanse, medycynę, po consulting – komentuje Jakub Budziszewski, CEO i prezes Zarządu SEDIVIO SA.
Oferowanie narzędzia Cyrima w marketplace Jira jest opłacalne z wielu powodów. Przede wszystkim Jira ma ogromną i aktywną bazę użytkowników na całym świecie, co daje nam dostęp do szerokiego rynku potencjalnych klientów. Marketplace Jira umożliwia łatwą integrację z popularnym środowiskiem pracy, co zwiększa atrakcyjność oferowanego rozwiązania. Ponadto Atlassian, firma stojąca za Jirą, zapewnia wsparcie i narzędzia marketingowe, które pomagają promować aplikacje wśród użytkowników platformy. Z tego powodu jednym z elementów naszego systemu, o którym mówiliśmy od samego początku, był plug-in do narzędzia Jira, umożliwiający łatwy dostęp do frameworku Cyrima.
Wysokie standardy
Aby Atlassian zaakceptował narzędzie do sprzedaży w marketplace Jira, twórcy muszą spełnić kilka kluczowych warunków. Przede wszystkim, narzędzie musi być zgodne z wytycznymi Atlassiana dotyczącymi jakości i bezpieczeństwa, co obejmuje dokładne testy funkcjonalności oraz zgodności z API Jira.
Twórcy muszą zapewnić, że ich aplikacja nie zawiera żadnych złośliwych kodów i nie narusza prywatności użytkowników. Ponadto, niezbędne jest dostarczenie kompleksowej dokumentacji technicznej oraz użytkowej, która pomoże klientom w instalacji i korzystaniu z narzędzia.
Atlassian wymaga także wsparcia technicznego dla użytkowników, co oznacza, że twórcy muszą być gotowi do udzielania pomocy oraz regularnych aktualizacji aplikacji.
Istotne jest również, aby narzędzie spełniało określone standardy wydajności i nie wpływało negatywnie na działanie Jira.
Część procesu akceptacji stanowi także weryfikacja zgodności z licencjonowaniem Atlassian Marketplace oraz spełnienie kryteriów dotyczących cen i opłat.
Twórcy muszą ponadto przygotować atrakcyjną prezentację swojego narzędzia w marketplace, w tym opis, zrzuty ekranu i materiały marketingowe, które przyciągną potencjalnych klientów.
- Akceptacja naszego narzędzia przez Atlassian oznacza dla nas otwarcie nowych możliwości biznesowych. Jest to dowód na to, że narzędzie spełnia wysokie standardy jakości, bezpieczeństwa i funkcjonalności wymagane przez Atlassian. Oprócz sprzedaży narzędzia na marketplace Jira, planujemy oferować je również w innych kanałach dystrybucji, aby maksymalnie zwiększyć jego dostępność i dotrzeć do szerszego grona odbiorców – komentuje Jakub Budziszewski.
Cyrima będzie dostępna w marketplace Jira z kolejną iteracją.