Analiza IT

Zobacz, ile możesz zyskać!

Praktyczny poradnik, z którego dowiesz się, jak zaoszczędzić pieniądze na projekcie IT dzięki zaangażowaniu analityka.

Z naszego bezpłatnego e-booka skierowanego do dyrektorów, menadżerów i specjalistów IT, a także do kadry zarządzającej i przedstawicieli linii biznesowych odpowiedzialnych za realizację projektów IT dowiesz się między innymi:

  • kiedy skorzystać z pomocy analityka?
  • jaką rolę spełnia analityk IT i dlaczego Project Manager nie zawsze może przejąć jego funkcję?
  • w jaki sposób zaangażowanie analityka IT może pomóc wygenerować oszczędności na projekcie?

Analiza IT, często nazywana też analizą biznesową, jest w Polsce wciąż niedoceniana. Przedstawiciele kadry menadżerskiej odpowiedzialni za realizację projektów zbliżających ich firmy w kierunku cyfryzacji często uważają, że zaangażowanie analityka IT w projekt to zbędny koszt, nawet jeśli jest niewielki w porównaniu z całkowitym budżetem.

Pokutuje również przekonanie, że rolę analityka IT może przejąć kierownik projektu, czyli Project Manager. A to nieprawda – z kilku prostych przyczyn, o których piszemy w naszym poradniku.

Dobry analityk IT pozwoli właścicielowi biznesowemu projektu usystematyzować wymagania, przetłumaczy je na język techniczny i przekaże zespołowi deweloperskiemu przy użyciu precyzyjnego, technicznego języka. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie nieporozumień i wynikającego z nich przedłużenia czasu trwania projektu, a co za tym idzie – przekroczenia jego pierwotnie zakładanego budżetu. Tymczasem, jak pokazują badania, problem ten dotyczy aż ponad 40 proc. projektów IT!

Zapraszamy do lektury naszego bezpłatnego poradnika dotyczącego analizy IT, w którym powyższe problemy opisujemy w obszerny,kompleksowy sposób, czerpiąc z doświadczenia naszego zespołu!

Zajrzyj do środka

Sample of EC2 e-book page